Dent32 Klinik Beylikdüzü Lamina Kaplama

LAMİNA KAPLAMA

Dent32 Beylikdüzü kliniğimizde lamina kaplama tedavinizi dilediğiniz zaman yaptırabilirsiniz.

LAMİNA KAPLAMA

beylikdüzü lamina kaplama

Lamina Diş Ne Demek?

Lamina diş dişlerin inceltilmesi yöntemi ile yapılan bir uygulamadır. Diğer diş tedavilerinde olduğu gibi dişin çekilmesine, ya da dişe farklı bir işlem uygulanmasına gerek kalmadan dişin üzerine lamina diş aparatının takılması ile yapılmaktadır. İnceltme işlemi yapılan dişin üzerine porselen bir malzeme içeren dişin takılması ile güzel sonuçlar elde edilmektedir. Bu yöntem estetik hekimlikte en sık tercih edilen uygulamalar arasındadır.

Lamina Kaplama Nedir?

Lamina kaplama ana dişin üzerine yapılan porselen diş uygulamasıdır. Bunun için öncelikle ana dişin sağlam olması şartı aranmaktadır. Çürük olmayan ve lamina diş tekniğine uygun olan her dişe bu uygulama yapılmaktadır. Lamina diş doğal diş yapısına en yakın bir uygulama şeklidir. Kısa bir zaman diliminde ağız dokusu ile uyum sağladığı için sıkça tercih edilmektedir.

Lamina KaplamaUygulama öncesi ve sonrasını görmek için ekranın ortasında bulunan çizgiyi sağa-sola çekin.

Lamina Diş Fiyatları Ne Kadar?

Lamina diş fiyatları belirlenirken diş tedavisinin içeriği baz alınmaktadır. Her yıl lamina diş fiyatlarında belirli oranlarda fiyat artışı yapılmaktadır. Lamina diş tedavisi fiyatları kliniklerde ve hastanelerde de değişmektedir. Fiyat oranları hekime, uygulanan kliniğe ve tedavisinin yapılacağı kişinin durumuna göre belirlenmektedir. Bu uygulama için en net fiyat öğrenme yöntemi hekimin muayenesinden sonra kesinleşmektedir.

Lamina Etmek Ne Demek?

Lamina etmek kavramı belirli bir ısı derecesine eşlik eden basınç sayesinde bazı yüzeylere yapılan uygulamadı. Lamina diş tedavisi de bu şekilde yapılmaktadır. Bir nevi bu türde uygulanan diş tedavisine lamina etmek de denilebilmektedir. Diğer bir yöntemle lamina etmek yapıştırmak olarak da tanımlanmaktadır. Bu aşamalarda en önemli detay ise baskılama yöntemidir. Diş tedavilerinde de belirli aparatlar ile baskılama yapılarak laminasyon sağlanmaktadır.


Porselen Lamina Ne Demek?

Porselen lamina diş yapımına uygun hale getirilen zeminin üzerine uygulanan porselen bir yüzeyi bulunan diş olarak tanımlanabilmektedir. Porselen lamina uygulaması ağız içerisinde son derece güzel bir sonuç yakalayan diş yapma yöntemidir. Özellikle estetik anlamda sorun yaşayanların tercih ettiği bir tedavi şeklidir. Ancak yapısal olarak sorunlu olan dişler içinde porselen lamine uygun bir tedavi şekli olarak kabul edilmektedir. Sorunlu olan tüm dişlerde uygulanabilmektedir.

Zirkonyum Kaplama Ne Demek?

Zirkonyum kaplama metal desteksiz yapılan uygulamalara dâhil bir diş tedavi yöntemidir. Lamina diş yöntemi gibi kaplama yapılarak uygulanır. Burada farklı olan ise kaplama yapılan diş yüzeyinin maddesinin zirkonyum olmasıdır. Zirkonyum diş yapımında değerlendirilmektedir. Ağız içerisinde oldukça estetik bir görünüm oluşturmaktadır. Metal desteksiz olarak uygulanması ise artı sağlayan bir detaydır. Estetik diş hekimliğinin sıkça uyguladığı diş tedavi yöntemlerindedir.

Lamina Diş Kaplama

Lamina diş kaplama dişlerin hazır hale getirildikten sonra yüzeyine lamina olan maddenin yapıştırılması şeklinde uygulanmaktadır. Kaplama dişlerde en çok yapılması uygun görülen bir yöntemdir. Yapısal bozukluğu olan dişler için uygun olan bir kaplama yöntemidir. Bu kaplama yöntemi de metal desteksiz olduğu için estetik olarak oldukça güzel sonuçlar vermektedir. Lamina diş kaplamanın bir diğer artısı ise çok kısa sürede tedavinin gerçekleştirilmesidir.

lamina kaplama beylikdüzü

Lamina Diş Yaptıranların Yorumları

Lamina diş yaptıranların geneli diş yapısından memnun kaldığını belirtmektedir. Lamina diş tedavisinin sonucunda diş yapılarında olan sorunlar giderilmektedir. Buna bağlı olarak tedavi olan kişiler sonuçlardan büyük oranda memnun kaldıklarını dile getirmektedirler. Estetik kaygı ile bu kaplama yöntemini yaptıranların çoğu sonuçtan memnun kalmaktadır. Ancak olası sorunlar ile karşılaşmamak için uzman bir hekim kontrolünde bu tedavi yapılmalıdır.

Lamina Diş Fiyatı Nedir?

Lamina diş tedavisinde fiyat belirlemesi tamamen yapılan tedavi ile ilgilidir. Kaç adet dişin lamina kaplama yapıldığına bağlı olarak fiyat aralığı belirlenmektedir. Genel anlamda ifade edilecek olunursa lamina diş tedavisi fiyatları ortalamadır. Ancak bazı kliniklerde fiyat farkı olabilmektedir. Bunun için detaylı bir araştırma yapılarak fiyat alınabilmektedir. Yine bazı klinikler belirli aralıklar ile fiyat kampanyası uygulayabilmektedir.

Lamina Diş (veener) Tedavisi

Lamina diş veener tedavisi diğer tedavilerden farklı olarak ön dişlerde meydana gelen şekil bozukluklarının giderilmesi olarak adlandırılır. Lamina diş veener diğer bir ifade ile kötü görünen dişlerin üzerine kaplama yapılması ile düzeltmek olarak da tanımlanabilmektedir. Ağız içerisinde ön bölümde bulunan kırılmış, çarpık, sararmış veya belirli bir oranda çürüyerek eksilmiş dişlerde kolaylıkla uygulanmaktadır.

Lamina Diş Genellikle Hangi Durumlarda Yapılır?

Gelişen teknoloji sayesinde diş tedavi yöntemleri oldukça kolay hale gelmiştir. Lamina diş tedavisi de bunlardan biridir. Lamina diş tedavisi arası açık olan dişlerde, rengi sararan dişlerin daha beyaz olması talebinde, sorunlu dişlere yeniden şekil verilmesi tercihinde uygulanan diş tedavileri arasında yer almaktadır. Çarpık dişlerin düzeltilmesinde de sıkça tercih edilen yöntemler arasında da yer almaktadır.

LAMİNA KAPLAMA İÇİN ÜCRETSİZ KONTROL RANDEVUSU OLUŞTURUN 


  İsim-Soyisim

  Telefon Numaranız

  Bölüm seçiminiz

  Lütfen tarih seçin

  Mesajınız var mı?

  Kliniğimizde

  Ücretsiz kontrol muayenesi yaptırın

  Dişlerinizi ücretsiz şekilde muayene ediyoruz, gerekli kontrollerini sağlıyoruz ve gerekli durumlarda sizin için sizinle birlikte en iyi tedavi programını oluşturuyoruz.


  TELEFONLA İLETİŞİM

  Şimdi arayın
  0212 678 32 32  WHATSAPP İLETİŞİM

  Bize whatsapp’tan ulaşın
  0 555 011 33 68  Bizi takip edin

  Sosyal medya hesaplarımız

  Bizi sosyal medyadan takip ederek daha fazla güncel bilgi elde edebilirsiniz.  Copyright by Dent32 Diş Kliniği. Tüm hakları saklıdır.

  ×

  Dent32 Diş Kliniği WhatsApp Hattı

  × Size nasıl yardımcı olabiliriz?