Dent32 Klinik Beylikdüzü Oral Diagnoz Ve Radyoloji

ORAL ve DİAGNOZ RADYOLOJİ

Dent32 Beylikdüzü kliniğimizde oral diagnoz Ve radyoloji görüntülemenizi dilediğiniz zaman yaptırabilirsiniz.

Diş Filmleri (Dental Radyoloji)

Beylikdüzü diş röntgeni

Diş filmi ve görüntüleme nedir?

Oral diagnoz, diş hekimliğinde ağız hastalıkları ile ağızda belirti veren sistemik hastalıkların teşhisi ve tedavi planlamasını üstlenmiş ana bilim dalıdır.
Ağız içinde sadece çürük dişler ve iltihaplı diş etleri bulunmaz. Tüm dünyada kabul edildiği gibi çene kemikleri ve eklemi, tükürük bezleri, dil ve ağız içinde görülen tüm yumuşak doku hastalıkları, diş hekimliğini ilgilendiren konulardır. Bu yapı ve dokular, küçük bir alanı kapsamakla birlikte, anatomik olarak karmaşık bir sistem oluştururlar. Birçok sistemik hastalık da ağız içinde önemli belirtiler göstermektedir. Örneğin, şeker hastalığında diş eti hastalığı çok çabuk ilerler. Yine ağız içinde sık ve çok sayıda çıkan aftlar, behçet hastalığının ilk belirtileri olabilir. İşte bu nedenlerden dolayı ağız içi hastalıklarının teşhisi ve tedavi planlaması ile ilgili ayrı bir ana bilim dalı doğmuş; Oral Diagnoz ve Radyoloji de bu görevi üstlenmiştir.

Diş Filmleri (Dental Radyografi)

Ağız içi hastalıklarının -özellikle diş ve çene kemiği gibi sert doku ile ilgili olanların- teşhisinde en büyük yardımcı, dental radyografiler yani diş filmleridir. Diş filmlerinin de en çok kullanılan iki tipi; periapikal (2-3 dişi gösteren, küçük) ve panoramik (tüm alt ve üst dişleri ve çene kemiklerinin tamamını gösteren, büyük) filmlerdir. Bilgisayar destekli bir teknik olan dijital radyografi cihazları da çok düşük radyasyon dozuyla, film görüntüsü üzerinde renk ve ışık oynamalarına imkan vererek, ayrıntılı değerlendirme yapılmasına olanak tanır. Bunların yanı sıra özellikle implant uygulamalarında ve eklem hastalıklarının teşhisinde MR ve BT de istenebilen filmlerdir.

diş görüntüleme Beylikdüzü

Ağız hastalıklarının teşhis ve tedavisi

Tüm bu yöntemlerle ancak 1/3’ü ağız içinde görülebilen diş yapısının, kalan 2/3’lük bölümü ve çene kemiği içinde kalan iltihabi oluşumlar ile gömülü diş gibi yapıları rahatlıkla görülüp teşhis edilebilir. İyi bir teşhis, doğru tedavi planlamasının yapılabilmesini sağlar. Böylelikle gerekli tüm tedavi ihtiyaçları erkenden belirlenir ve ileride daha büyük sorunlar oluşması önlenir.
Oral Diagnoz ve Radyoloji bölümünde, hastaların ilk kayıtları alındıktan sonra, muayeneleri ayrıntılı olarak yapılmaktadır. Daha sonra tedavi ihtiyaçlarına uygun olarak diş filmlerinden bir veya birkaçı alınmakta, tedavi planı tespit edilmektedir.
Yapılan tedavi planlamasına uygun olarak, hastalar konularında uzman hekimlere yönlendirilerek tedavileri başlatılmaktadır. Hastaların tedavi planı ve süresi ile ilgili tüm sorularına cevap vermek departmanımızın görevidir.
Hasta dosyasında bulunan kişisel ve tıbbi bilgiler, gizlilik politikamız gereği 3. şahıslarla asla paylaşılmaz.


Oral Diagnoz Ve Radyoloji İçin Ücretsiz Kontrol Randevusu Oluşturun


  İsim-Soyisim

  Telefon Numaranız

  Bölüm seçiminiz

  Lütfen tarih seçin

  Mesajınız var mı?

  Kliniğimizde

  Ücretsiz kontrol muayenesi yaptırın

  Dişlerinizi ücretsiz şekilde muayene ediyoruz, gerekli kontrollerini sağlıyoruz ve gerekli durumlarda sizin için sizinle birlikte en iyi tedavi programını oluşturuyoruz.


  TELEFONLA İLETİŞİM

  Şimdi arayın
  0212 678 32 32  WHATSAPP İLETİŞİM

  Bize whatsapp’tan ulaşın
  0 555 011 33 68  Bizi takip edin

  Sosyal medya hesaplarımız

  Bizi sosyal medyadan takip ederek daha fazla güncel bilgi elde edebilirsiniz.  Copyright by Dent32 Diş Kliniği. Tüm hakları saklıdır.

  ×

  Dent32 Diş Kliniği WhatsApp Hattı

  × Size nasıl yardımcı olabiliriz?