Dent32 Klinik Beylikdüzü Diş Kisti Tedavisi

DİŞ KİSTİ

Dent32 Beylikdüzü kliniğimizde diş kisti tedavinizi dilediğiniz zaman yaptırabilirsiniz.

DİŞ KİSTİ TEDAVİSİ

beylikdüzü diş kisti tedavisi

Diş kisti nedir?

Kist, merkezden çevreye genişleyerek büyüyen, çeper ile çevrili patolojik bir boşluktur.
Kistlerin büyürken oluşturdukları başınç komşu dişlerin köklerinde rezorpsiyonuna neden olur, çok fazla büyüyen kistlerde komşu dişlerin kaybı görülebilir.

Kistlerin oluşumu ve zararları;

Kistler, embriyolojik gelişim sürecinde dokular içine yerleşen hücre artıklarından gelişebildikleri gibi, enfekte kök kanalından gelişen irritasyon sonucu kök ucu bölgesinde meydana gelen patolojik değişiklikler ile de gelişebilirler. Ayrıca kök ucunda kistik lezyonu bulunan dişlerin çekimi sonrası çene kemiği içinde bu lezyonun kalması sonucunda da oluşabilirler.
• Gömük bir dişin sebep olduğu kistik lezyon vakaları gözlenmiştir.
• Kistik lezyonlar kemik yıkımına, çene kemiğinde kendiliğinden oluşan kırıklara ve çevredeki dişlerin yer değiştirmesine ya da zarar görmesine sebep olur. Kemik yıkımını önlemek için diş çekilmeli ve kist temizlenmelidir.
• Nadiren bu kist çok geniş alanlara yayılırsa tümörlere dönüşebilir ve çene kemiğinde kendiliğinden kırıklara sebep olabilir.

Diş Kist Ameliyatları

Kist ameliyatlarında temel ilke tüm kistin çeperi ile birlikte çıkarılmasıdır. Kist lezyonu ile ilişkili olmayan komşu diş kökleri korunmalı ve kist içerisinde bulunan dişlerin apikal rezeksiyon yöntemi ağız içerisinde kalması sağlanmalıdır.
Bazı kist tiplerinde kistin kendi oluşturduğu basınçla ittiği ve gömük kalan dişlerin sürmesini (çıkmasını) sağlamak amacıyla kist içerisine diren yerleştirilir. Bu diren her hafta değiştirilerek kist içindeki basıncın azaltılmasını, kist çevresinde yeni kemik oluşumunu ve gömük kalan dişlerin sürmesini sağlar.
Kist tedavisinin fonksiyonel veya estetik sorunlara yol açmaması gereklidir. Bu nedenle büyük kist boşluklarının uygun kemik greftleri (kemik tozu) ve membranlar(bariyer) ile rekonstrüksiyonu gereklidir.


DİŞ KİSTİ TEDAVİSİ İÇİN ÜCRETSİZ RANDEVU OLUŞTURUN


  İsim-Soyisim

  Telefon Numaranız

  Bölüm seçiminiz

  Lütfen tarih seçin

  Mesajınız var mı?

  Kliniğimizde

  Ücretsiz kontrol muayenesi yaptırın

  Dişlerinizi ücretsiz şekilde muayene ediyoruz, gerekli kontrollerini sağlıyoruz ve gerekli durumlarda sizin için sizinle birlikte en iyi tedavi programını oluşturuyoruz.


  TELEFONLA İLETİŞİM

  Şimdi arayın
  0212 678 32 32  WHATSAPP İLETİŞİM

  Bize whatsapp’tan ulaşın
  0 555 011 33 68  Bizi takip edin

  Sosyal medya hesaplarımız

  Bizi sosyal medyadan takip ederek daha fazla güncel bilgi elde edebilirsiniz.  Copyright by Dent32 Diş Kliniği. Tüm hakları saklıdır.

  ×

  Dent32 Diş Kliniği WhatsApp Hattı

  × Size nasıl yardımcı olabiliriz?